Călătoria ta spirituală este pe cale să înceapă!

Despre noi

Școala Iubirii a luat naștere din dragostea manifestată între două suflete pereche: Andreea și Bogdan. Prin acest proiect ne-am propus să luminăm calea spirituală pentru toți cei care vor să înceapă călătoria pe acest drum.

Ne dorim să vă învățăm diferite modalități prin care să pătrundeți în voi și astfel să accesați oceanul infinit al nemărginirii, iubirii, liniștii, lumina și pe Dumnezeu. Religia noastră nu are altă lege decât iubirea, aici nu există credincioși și necredincioși, iubirea îi cuprinde pe toți.

Tehnicile pe care le folosim provin din varii culturi și filosofii începând de la creștinism, taoism, yoga, șamanism, sufism până la cele tibetane și hinduse. Fiecare ființă are o matrice distinctă a minții care pentru a fi blocată și a permite sufletului să se trezească, reacționează diferit la stimuli. De aceea și oferim diferite tehnici, pentru ca fiecare să o aleagă pe cea cu care rezonează și să o practice apoi zilnic.

Școala Iubirii susține săptămânal cursuri de hatha yoga cu focus pe conștientizare și anual organizăm tabere spirituale atât în România, cât și în străinătate. Pentru a fi la curent cu noutățile noastre te poți abona la newsletter.

Cursanți
Cursanți
Ore de yoga
Ore de yoga

Ce spun cursanții

Yoga
Cursuri Yoga Tibetană și Hindusă cu accent pe conștientizarea fiecărei asane. Module de câte 10 lecții fiecare.
Tabere spirituale
Cursuri intensive cu tematici diferite, tehnici de meditație, liniștire a minții, pătrundere în interior, yoga.
Inițieri în Reiki
Inițieri Reiki și tratamente realizate individual pentru echilibrarea centrilor energetici.
Tehnici de meditație
Predăm și realizăm meditații după diferite tehnici din toate culturile: hinduism, tibetane, creștinism, șamanice, sufism etc.
Desene mandale
Workshop despre desenarea mandalelor după orice cuvânt sau după data de naștere.
Purificare locuință
Purificări energetice ale locuințelor și caselor și eliminarea energiilor negative.

Cunoaște-ne mai bine

Maestru Reiki, terapeut