Tabăra spirituală la Sfinx 2016

Pe 10 iulie s-a materializat o nouă tabără spirituală Școala Iubirii, cea de-a doua la Sfinx. Am avut parte de un grup extraordinar, fiecare căutând spiritualul în felul său. Cu câteva emoții asupra drumului, era deja un autocar destul de mare și aveam îndoieli dacă va putea urca pe Transbucegi, am ajuns în cele din urmă la cabana Piatra Arsă, pe un drum de poveste, împrejmuit de peisaje care-ți blochează mintea.

Traseul a fost scurt, dar intens, pentru că a început să bată un vânt pe care noi nu l-am mai întâlnit în plină vară. Ne-am așezat cu toții în spatele Sfinxului, să ne conectăm cu energia lui binefăcătoare și am început o meditație cu Sufletul Neamului Românesc, proiectându-ne în trecutul îndepărtat prin Sfinx. Pe muzica lui Ciprian Porumbescu am călătorit prin lumi subtile și ne-am încărcat cu grația divină.

Am realizat tehnica pendulului, pentru care am avut inspirația să întrebăm divinul dacă Școala Iubirii este o școală autentică sau nu. Iată mai jos și răspunsul!

Nu în ultimul rând am realizat și o binecuvântare pentru noi toți și pentru Sfinx, îndreptându-ne apoi în grabă spre autocar pentru că vântul se întețise și mai tare. Întrucât am stat vreo oră la o prelegere ținută de Bogdan despre modalitățile de control ale energiei sexuale, în jurul nostru s-a strâns un grup de oameni curioși să audă și ei. La final, când să plecăm, un domn se apropie spunându-ne că ne-a urmărit de la începutul meditației, de când ne-am așezat lângă Sfinx și a observat un nor foarte ciudat, extrem de diferit de ceilalți, care a rămas, fix deasupra Sfinxului, cât timp am ramas acolo. Într-adevăr norul exista și avea margini de curcubeu. Iată încă o dovadă că grația divină ne însoțește.

13615447_10154279957638468_3218791478666947756_n

După ce am postat filmulețul cu tabără pe pagina de Facebook Școala Iubirii, un alt domn ne-a trimis o fotografie cu același filmuleț pe care l-a observat și el în drumul dinspre Predeal spre Azuga. Iată ce spune Aurel Filipescu „Acel nor ciudat l-am văzut și eu de pe DN1( zona Predeal-Azuga ). Era de formă lenticulara și parea a sta pe loc în timp ce ceilalți nori se deplasau foarte repede.L-am fotografiat de pe fereastra mașinii.”

13669425_1140389545999307_788685859303981677_o

Despre Sfinx și simbolistica sa puteți citi în articolul realizat anul trecut. În orice context al vieții noastre răspunsul la întrebarea fundamentală a Sfinxului – CINE EȘTI TU ? – ne permite să avem sau nu acces la tărâmul misterios ce ne revelează tainica prezență a lui Dumnezeu, care este simbolul supremei cunoașteri și a tuturor bogățiilor și comorilor. Fără să cunoaștem CINE SUNTEM cu adevărat în esența noastră, orice Școală a Misterelor cu toate inițierile ei devine doar un labirint care ne îndepărtează de noi înșine, de Sinele Suprem Nemuritor.

Sperăm că fiecare participant a întrerăzărit în felul său răspunsul în excursia spirituală de la Sfinx!

Iată și mărturisirile lor:

„Vă mulțumesc pentru taberele organizate. Iubirea să vă însoțească în fiecare clipă! Aștept cu nerăbadare să prezentați iubirea așa cum o percepeți și să experimentez informațiile primite! În lumină cu iubire, Geta”.

„O experiență inedită și deosebită. Mi-a plăcut foarte mult la Sfinx, mai ales că am fost pentru prima dată. Vă mulțumesc și vă doresc mult succes”, Ruxandra

„Mulțumesc Andreea și Bogdan, Este pentru prima oară în viață când văd Sfinxul și înțeleg mesajul său, iar asta datorită vouă pentru că ați organizat excursia”, Delia

„Minunat! La cât mai multe experințe de genul! Învăț chestii noi despre care nu credeam că o să cred vreodată că sunt reale”, Simona

„Să faceți excursii mai des în natură, în rest a fost o atmosferă plăcută”, Roxana

„A fost o experiență minunată și dorim să se repete mai des”, Alex

„Mulțumesc mult pentru ziua de astăzi! A fost absolut minunat”, Gabriela

„O excursie interesantă, care te încarcă energetic. Mulțumim pentru experiența frumoasă”, Ioana

„A fost o experință plăcută și mă bucur că am cunoscut oamenii potriviți la momentul potrivit”, Ana

13590505_1763142477262155_2740504002931538584_n

Urmăriți programelor taberelor și înscrieți-vă la newsletter pentru a fi la curent cu toate noutățile noastre!