Aparitii in presa

[:ro]

Coperta-Elle-294x402

YOGA TIBETANA

Yoga tibetană presupune exerciții dinamice și au în vedere activarea fiecărei chakre, nu doar prin mișcare. ci și prin sunet și respirație.

Elle, Septembrie 2015

REIKI – REECHILIBREAZA ORGANISMUL

femeia_dec

Știința este acum de acord că tot ce ne înconjoară este energie vitală. În interiorul corpului această energie curge prin chakre. Când aceste căi sunt blocate, spre exemplu în urma stresului, apar bolile. Aici intervine reiki prin armonizarea circuitului interior. Reiki e perceput drept cea mai pură formă de energie, care poate avea un efect profund asupra sănătății și bunăstării, reechilibrându-ne.

Femeia, Decembrie 2015

Reiki-Puterea      TEHNICA REIKI, DE LA A LA Z

Reiki este lumina interioară, energia care ne tranzitează, iar accesarea ei ne aduce pacea interioară și liniștea, care sunt de fapt cei mai importanți indicatori ai sănătății.

Puterea, Octombrie 2015

YOGA, SCURTUL DRUM SPRE FERICIRE07-yoga

Cu toţii ştim că pe măsură ce exersăm mai mult, cu atât avem parte de rezultate mai bune. Yoga nu face excepţie. A practică o dată pe săptămână este bine, dar a practica de patru ori pe săptămână ar fi şi mai bine.

Puterea, Decembrie 2015

papersuedev7     DE CE SA FACI TERAPIE PRIN REIKI?

Cei care însă vor să încerce o terapie energetică sunt deja pe un drum spiritual sau cel puțin vor să-l inițieze, încep să devină conștienți că nu se rezumă totul la ceea ce vedem în exterior, își pun întrebări cu privire la cine sunt, de unde vin, care este scopul lor în viață.

Papersuede.com, Decembrie 2015

TOTUL SE PETRECE SPRE BINELE NOSTRUmetropotam

Școala Iubirii este un mediu care permite transformarea omului în ființă superioară ca și conștiință, tocmai pentru că te pune să cauți în interior. Noi îi spunem un mediu al dragostei, în care oamenii învață să iubească prin centrarea în suflet.

Metropotam, Octombrie 2015

Screenshot_1     CE ESTE YOGA TIBETANA?

Viata intreaga ar trebui sa fie o continua meditatie si asa cum mergem la sala, alergam, avem grija de corpul nostru, tot asa trebuie sa avem grija si de energia care curge prin noi, pentru ca ea este cea care dicteaza starea noastra de sanatate.

Soniaargintionescu.ro, August 2015

CÂT TREBUIE SĂ PRACTICI YOGA PENTRU A VEDEA REZULTATE

Doar şi cu o clasă de yoga vei simţi beneficii. Totuşi dacă vrei să vezi adevărate rezultate, ar trebui să-ţi rezervi o oră pe săptămână, la sală sau acasă. Câte puţin mai des este mai bine decât foarte mult din când în când.

Feminis, Noiembrie 2015

[:en]

Coperta-Elle-294x402

YOGA TIBETANA

Elle, Septembrie 2015

REIKI – REECHILIBREAZA ORGANISMUL

femeia_dec

Femeia, Decembrie 2015

Reiki-Puterea      TEHNICA REIKI, DE LA A LA Z

Puterea, Octombrie 2015

YOGA, SCURTUL DRUM SPRE FERICIRE07-yoga

Puterea, Decembrie 2015

O SOLUȚIE EFICIENTĂ PENTRU PROBLEMELE CU SOMNUL

Yoga, ce implică posturi fizice şi exerciţii de respiraţie, oxigenează şi creşte cantitatea de sânge ce ajunge în centrul de somn al creierului. Astfel sistemul nervos se calmează, iar ciclul de somn începe să se normalizeze.

Puterea, Mai 2016

papersuedev7     DE CE SA FACI TERAPIE PRIN REIKI?

Papersuede.com, Decembrie 2015

TOTUL SE PETRECE SPRE BINELE NOSTRUmetropotam

Metropotam, Octombrie 2015

Screenshot_1     CE ESTE YOGA TIBETANA?

Soniaargintionescu.ro, August 2015

CÂT TREBUIE SĂ PRACTICI YOGA PENTRU A VEDEA REZULTATE